An difríocht idir athruithe ar: "N10"
bóthar in Éirinn
Content deleted Content added
No edit summary |
(No difference)
|
Leagan ó 14:39, 23 Lúnasa 2005
Taobhbhóthar an N9 is ea an N10. Tá ceangail ag an dá chúrsa ag Baile Phóil, mar téann an N10 siar go Cill Chainnigh. Leannann sé an cuarbhóthar thart Cill Chainnigh. Tá an bóthar iomlán timpeall 38 cilméadar i bhfad.
Bailte ina gcúrsa;
- Baile Phóil (don N9 go Baile Átha Claith)
- An Ghráinseach Fhuar
- Cill Chainnigh (don N77 agus N76)
- Átha Stúin
- Cnoc an Tóchair (don N9 go Port Láirge)