An difríocht idir athruithe ar: "Plé úsáideora:Kwekubo"

:Nó "Téir" fiú. [[Úsáideoir:Evertype|Evertype]] 06:44, 21 Mei 2005 (UTC)
::Cá bhfuair tú "Téir"? Is é "Téigh" an focal oifigiúil. Tchítear dom gur typo é "Téir". Dar liom, ba chóir é a athrú. [[Úsáideoir:Conchúr|Conchúr]] 16:41, 26 Lúnasa 2005 (UTC)
:::I gCúige Mumhan. Téir 2sg imp, téimis 1pl imp. Tá an fhoirm sin ceadaithe ag an gCaighdeán, tá sí '''gearr''' go leor, agus tá sé níos soléire ná ''Téigh'' a chialaíonn 'to go' agus 'to heat'. Bhí an fhoirm sin in úsáid in aistriúcháin Ghaeilge de MhacWrite II, de MhacWrite Pro, de ChlarisWorks, agus i Mac OS 6 agus 7 roinnt blianta ó shin. "Téir go dtí an chéad lch eile". [[Úsáideoir:Evertype|Evertype]] 08:51, 27 Lúnasa 2005 (UTC)
 
== Maorlathach ==