An difríocht idir athruithe ar: "N6"
Content deleted Content added
mNo edit summary |
No edit summary |
||
Líne 1:
Is príomh-bhóthar idir Cionn [[Átha Gad]] (agus [[Baile Átha Cliath]]) agus [[Gaillimh]] é an N6. Téann an gcúrsa trí an [[Lár na Tíre]], agus trasaíonn sé [[An tSionainn]] ag [[Baile Átha Luain]]. Faoi láthair tá mótarbhealach á thógáil ina áit, an M6. Faoi láthair ritheann mótarbhealach ó Chionn Átha Gad go
[[
[[Íomhá: [[File:M6inWestmeath.JPG|thumb|300px|An M6 in aice leis [[An Móta]] i gcontae [[An Iarmhí|na hIarmhí]]]]
Line 12 ⟶ 13:
*''[[Fardroim]]'' (don [[N62]])
*''[[Baile Átha Luain]]'' (don [[N55]] agus [[N61]])
*
*
*
*''[[Orán Mór]]'' (don [[N18]])
*'''[[Gaillimh]]''' (don [[N17]], [[N59]], agus [[N84]])
|